Novinky

NOVINKA prístroj REBOX

je určený na liečbu akútnych a chronických bolestivých stavov. V prístroji sú generované elektrické obdĺžnikové impulzy o frekvencii 2-4 kHz. Obsahuje dve elektródy – jednu valcovú, ktorú drží klient v dlani, a druhú dotykovú, ktorú terapeut prikladá na liečené miesta. Na liečbu sa využívajú tri programy – Gentle, Standard a Transcranial.

„Reboxové prúdy“ sú jednosmerné vysokofrekvenčné prúdy, ktoré sa pri diagnostike a liečbe zavádzajú transkutánne (cez kožu) neinvazívnou elektródou do problémovej oblasti. V bode dotyku negatívnej elektródy je v postihnutom tkanive v priebehu niekoľkých sekúnd vykompenzovaná lokálna acidóza (porucha rovnováhy medzi kyselinami a zásaditými látkami).

V liečenej oblasti týmto dochádza k  vazodilatácii (rozšíreniu ciev), uvoľneniu lymphangiospazmov (kŕčovitých stiahnutí lymfatických ciev), k zrelaxovaniu hladkého svalstva stien dutých orgánov a k uvoľneniu kontrakcií priečne – pruhovaného kostrového svalstva. Zavádzané elektrické impulzy takto priaznivo ovplyvňujú mikrocirkulačné poruchy v tkanive, lymfostázu a osmotickú nerovnováhu.

REBOX prúdy sa úspešne využívajú pri liečbe nasledovných diagnóz

Migrenózne bolesti hlavy,

Bolestivý ramenný kĺb,

Bolestivá drieková chrbtica,

Bolestivá krčná chrbtica,

Spasticky stuhnuté svaly,

Úrazy pri športovaní,

Vykĺbenie členku, zápästia, lakťa, kĺbov prstov,

Natiahnuté šľachy, väzivá,

Odstránenie únavových syndrómov po športovom výkone,

Zapálené prínosové dutiny – sinusitídy,

Dysfunkcie žuvacieho kĺbu – škrípanie zubami, obmedzený rozsah pohybu,

Syndróm karpálneho tunela,

Vertebrogénne algické syndrómy (VAS) bolesti chrbtice,

Epikondylitídy – Tenisový lakeť, Golfový lakeť,

Ostroha pätnej kosti,

Ošetrenie pooperačných jaziev,

Dna – zapálené kĺby

Kontraindikácie: šokové stavy, nádorové ochorenia, gravidita, trombóza, zápalové ochorenia, kardiostimulátor

Bližšie informácie ohľadom objednania sa poskytne fyz.-rehab. odd. na Ružovej doline 19 E-mail: rehabilitacia@probios.sk Tel.: +421 2 5341 3152


Zdravotné stredisko Jarabinková 1 je presťahované

Zdravotné stredisko neštátnej polikliniky PRO BIOS na Jarabinkovej 1 bolo zrušené k 31. 10. 2015. Tým sa skončilo poskytovanie zdravotnej starostlivosti na tomto mieste.

Ambulancia všeobecného lekára pre dospelých a gynekologická ambulancia sú od 16. 11. 2015 presťahované na novú adresu - Ružovú dolinu 19, hneď vedľa neštátnej polikliniky PRO BIOS na Ružovej doline 21. 


Infúziami vitamínu C proti rakovine

Infúzna dávka vitamínu C pôsobí na dvoch úrovniach, má duálny účinok. Kým zdravé bunky chráni antioxidačným účinkom a podporuje protinádorovú imunitu, na niektoré typy nádorových buniek pôsobí prooxidačne, blokuje ich množenie a vedie k ich deštrukcii, lebo výhradne v okolí nádorovej bunky sa nachádza prostredie (vďaka prítomnosti ióntov medi, železa a zvýšenej acidite), s ktorým vitamín C tvorí peroxid vodíka, schopný nádorovú bunku zničiť. To je aj dôvodom, prečo autori amerických klinických štúdií pomenovali infúznu terapiu vitamínom C netoxickou chemoterapiou. Mechanizmov pôsobenia vysokých koncentrácií vitamínu C na nádorové bunky je popísaných viacero, avšak tento sa považuje za hlavný. Viac>

 

Špeciálna cena  pre našich klientov: 1 infúzia vrátane aplikácíe: 30 EUR


Novinka liečby rekurentnej infekcie urogenitálneho traktu!

Vážené pacientky, dovoľujeme si Vás informovať  o možnosti riešenia opakovanych infekcií urogenitálneho traktu. Táto liečba je vhodná u pacientiek postihnutých nielen kvasinkovou, ale aj bakteriálnou infekciou. Indikácie a kontraindikácie a ďalšie nevyhnutné vyšetrenia pred nasadením danej liečby sa dočitate ďalej>


Ako sa chrániť pred kliešťom

Jarné obdobie na Slovensku so sebou prináša aj aktivitu kliešťov, pričom v súčasnom obdobi evidujeme ich zvýšený výskyt. Ako je známe, kliešte sa vyskytujú hlavne v tráve a v nízkych porastoch, vo vidieckych i mestských lokalitách. Pri prechode cez miesta ich výskytu môžu kliešte uštipnúť človeka, čím vzniká riziko možného prenosu infekcie, v prípade ak kliešť bol predtým infikovaný.

S cieľom zvýšiť prevenciu a informovanosť detí a dospelých, Úrad verejného zdravotnictva Slovenskej republiky v spolupráci s Európskym centrom pre prevenciu a kontrolu chorôb pripravil informačné letáky s tematikou Ako sa chrániť pred kliešťom a ochoreniami prenášanými klieťami.

Tu nájdete ilustračný leták pre verejnosť

Tu nájdete ilustračný leták pre deti


 

Chcete obdarovať svojich blízkych, priateľov alebo kolegov v práci? Ponúkame Vám darčekové poukážky s 10-% zľavou v hodnote podľa vlastného rozhodnutia na naše služby. Viac›


 

MASÁŽE CHRBTA NA VAŠOM PRACOVISKU Viac›


 

Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie (vchod z Ružovej dolina 19 - hneď vedľa neštátnej polikliniky PRO BIOS) 

poskytuje tieto služby:

  • FYZIATRICKÉ PROCEDÚRY
  • LIEČEBNÚ REHABILITÁCIU
  • MASÁŽE
  • CVIČENIA PRI BOLESTIACH CHRBTICE
  • PILATES
  • CVIČENIA PRE BUDÚCE MAMIČKY

 

Mamografické vyšetrenia bez objednania vykonávame každý útorok a štvrtok Viac>


 

Máte dojča v 8. - 10. týždni života?

Objednajte ho na ultrasonografické vyšetrenie bedrových kĺbov


 

Potrebujete preventínu očnú prehliadku, ak


LIQUID-BASED CYTOLOGY (LBC)

Nový nadštandartný spôsob vyhodnotenia materiálu v rámci cytologického vyšetrenia steru z krčka maternice. Viac>

 

Zdravotná starostlivosť

Špeciálne služby

Články

DERMATOSKOPICKÉ VYŠETRENIE NÉVOV

Podobne ako ženy  absolvujú preventívne gynekologické a muži po 50-tke urologické kontroly, vhodné je i  každoročné dermatologické vyšetrenie znamienok.