Špeciálne služby

ODSTRÁNENIE ZNAMIENKA

Na odstránenie znamienka sú vhodné chladné mesiace

Znamienka sú veľké množstvá rôznych buniek, ktoré majú schopnosť pigmentácie. Tie, ktoré máme od narodenia a nemenia výrazne tvar alebo farbu, nepredstavujú pre nás takmer žiadne nebezpečenstvo. Pozornosť by sme mali zvýšiť pri nových útvaroch a zhoršených stavoch. Pri akejkoľvek zmene je potrebné vyhľadať dermatológa, ktorý vám poradí ako máte ďalej postupovať. Materské znamienko si taktiež môžete dať odstrániť z estetického dôvodu.

Po každom chirurgickom zákroku sa odosiela každé znamienko na histologické vyšetrenie, aby sa vylúčilo možné zhubné ochorenie. Najvhodnejším časom pre jeho odstránenie je aktuálne obdobie. Ranu by sme totiž nemali vystavovať slnečnému žiareniu a keďže v zime je častejšie pod mrakom, nebude nás to nijak obmedzovať.

Neštátna poliklinika PRO BIOS Vám ponúka malé chirurgické výkony podľa priloženého cenníka. Podrobnejšie informácie Vám radi poskytnú pracovníčky centrálnej karty na tel.: 5556 6134.

Chirurgické výkony

Odstránenie jedného znamienka, histologické vyšetrenie materiálu

50 €   (45 €)

Odstránenie dvoch znamienok, histologické vyšetrenie materiálu

70 €   (60 €)

Odstránenie troch znamienok, histologické vyšetrenie materiálu

90 €   (70 €)

Vybratie stehov

10 €

(zvýhodnená cena pre chirurgické výkony po poskytnutí dermatovenerologického vyšetrenia v našej poliklinike)

 

Čo si na znamienkach treba všímať? Dozviete sa v článku Kožný melanóm. Viac>

Zdravotná starostlivosť

Špeciálne služby

Články

DERMATOSKOPICKÉ VYŠETRENIE NÉVOV

Podobne ako ženy  absolvujú preventívne gynekologické a muži po 50-tke urologické kontroly, vhodné je i  každoročné dermatologické vyšetrenie znamienok.