Zdravotná starostlivosť

ERGOMETRICKÉ VYŠETRENIE - POUČENIE KLIENTA

  1. Pred ergometrickým vyšetrením informujte vyšetrujúceho lekára o všetkých liekoch, ktoré užívate, aj o tých zdanlivo nepodstatných. Je to dôležité preto, že počas vyšetrenia môže dôjsť k bolestiam na hrudi, ktoré sa odstránia podaním nitroglycerínu v spreji a práve účinky nitroglycerínu s niektorými liekmi môžu byť aj životu nebezpečné.
  2. Vyšetrujúceho lekára je potrebné upozorniť aj na prípadné postihnutie kĺbov alebo iného ochorenia, ktoré by mohlo obmedziť schopnosť podrobiť sa ergometrickému vyšetreniu.
  3. Vyšetrovaný klient by nemal minimálne dve hodiny pred vyšetrením jesť, fajčiť a ani požiť alkoholické nápoje, ale ani kávu, čaj a energetické nápoje.
  4. Pokiaľ vyšetrujúci lekár neurčí inak, vyšetrovaný užije svoje lieky podľa predpisu.
  5. Na ergometrické vyšetrenie sa oblečte pohodlne (športový odev) a obujte si vhodnú obuv, žiadna časť obuvi alebo odevu nesmie vyšetrovaného škrtiť alebo inak obmedzovať. Muži sú vyšetrovaní zoblečený do pol tela, ženy v podprsenke alebo v ľahkom oblečení.

 

Zdravotná starostlivosť

Špeciálne služby

Články

DERMATOSKOPICKÉ VYŠETRENIE NÉVOV

Podobne ako ženy  absolvujú preventívne gynekologické a muži po 50-tke urologické kontroly, vhodné je i  každoročné dermatologické vyšetrenie znamienok.